Uszonyosúszó Európa-Bajnokság 2023, Gödöllő

A július 18-i megnyitó ünnepséggel kezdetét vette a 28. Uszonyosúszó Európa Bajnokság Gödöllőn, ahol 18 nemzet 162 versenyzője vett részt. A Debreceni Búvárklubot Balogh Lea, Suba Sára, Lipők Larion, Mészáros Ákos és Pázmányi Sándor képviselte.

Versenykezdésként Sári 100 m-es felszíni úszásban - nagy idény csúcsot úszva, csupán 55 századmásodperccel lemaradva az aranyérmestől - a 4. helyen végzett, míg a 4x50m-es mix felszíni váltó Larion és  Sanyi részvételével 9. lett.

A második versenynapon a 4x100 m-es mix uszonyos gyorsúszó váltóval Sári bronzérmes lett, ami mellett egy újabb 4. helyet is szerzett, ezúttal 200 m-es felszíni úszásban. 100 m-es búvárúszásban Sanyi a 13, Ákos pedig a 17. helyen ért célba.

Pénteken is folytatódott az éremgyűjtés, Sári 50 m felszínen megszerezte első felnőtt Európa-bajnoki ezüstérmét, valamint Leával mindketten tagjai voltak a harmadik helyen célbaért 4x200 m-es női felszíni váltónak.
Ugyancsak az 50 m-es felszíni számban - a férfiak között - Larion a 13, míg Sanyi a 19. helyen végzett.

A záró délutánon Sári még két 4. helyhez jutott - most az 50 m-es búvárúszásban, valamint a 4x100 m-es női felszíni váltó résztvevőjeként, míg a férfiak mezőnyében 50 búváron Larion tizenkettedikként ért célba.